Medzinárodný deň detí

Na MDD sme sa veľmi tešili, hoci sme netušili čo nás čaká. Pozreli sme si peknú bábkovú rozprávku a potom nás privítal škriatok, ktorý nám dal súťažné úlohy za splnenie ktorých sme dostali žetón - naša farba bola zelená. A tak sme sa vybrali naprieč chodbamy MŠ a plnili rozprávkové úlohy. Na záver sme odovzdali škriatkovy všetky nazbierané žetóny a za odmenu sme dostali cukríky, diplomy a balíčky s prekvapením. Na záver sme si spolu všetci zatancovali na detskej diskotéke.

Výlet do EKOPARKU

Na náš výlet do Ekoparku tentorkát išli všetky deti a užili sme si spolu krásny slnečný deň. Ako prvé sme si pozreli lesnú rozprávkovú cestu, kde nám teta porozprávala o stromoch a kvetoch, ktoré sa v areály nachádzajú. Potom sme sa boli pozrieť na zvieratká a trošku sme ich aj nakŕmili.  Aby sme tetám ukázali či sme šikovní dostali sme úlohu, kde sme mali zbierať prírodiny podľa pokynov. No a na záver sme sa vyšantili na lúke a preliezkách.

Máj

V mesiaci máj boli naši predškoláci na DOD Hasičov, kde si mali možnosť pozrieť a vyskúšať rôzne hasičské autá. Neskôr navštívili ZŠ Májové námestie, kde si sadli do lavíc a vyskúšali si rolu prváčika. Mladšie deti síce nevideli to všetko čo predškoláci, ale všetky zážitky im si navzájom porozprávali :-)

Apríl

V mesiaci apríl sme mali týždeň ľudových tradícií a pri tejto príležitosti predškoláci navštívili Múzeum, kde videli veľa zaujímavých exponátov na danú tému. Tiež sme si potrápili hlavičky pri skladaní tangramu a ručičky sme si precivčili aj pri kreslení na šk. dvore. Mali sme aj deň otovrených dverí pri príležitosti zápisu nových detičiek do našej MŠ, kde Emka a Adelka sprevádzali našich malých kamarátov po triedach. Veríme, že aj im sa u nás páčilo, tak ako sa páči nám :-)

Marec

V mesiac sme toho zažili veľa :-) V našej MŠ nás navštívilo divadielko Hoki-Poki a my sme sa vybrali navštíviť  ZŠ Šrobárová, kde nám deti zahrali divadielko Popletená rozprávka, pozreli sme si ich školu, vyskúšali telocvičňu. Tiež sme navštívili knižnicu, kde sme sa dozvedeli čo to nové o knihách. A aj my sme sa zahrali na malých hercov a zahrali si divadielko o Snehulienke a siedmych trpsalíkoch. No a samozrejme že sme užili aj prvé jarné slnečné lúče.

Foto: Mgr. Romana Bľandová, Agáta Christensen
Karneval

Foto: Agáta Christensen
Február

Naša MŠ sa premenila na jedno veľké kráľovstvo plné princov a princezien :-)
Predškoláci si opať urobili výlet mimo MŠ - navštívili PLANETÁRIUM
Január

Po zimných prázdninách sme sa opäť vrátili do MŠ a konečne sme si užili hračky, ktoré deti dostali na besiedke. Stihli sme sa vyšantiť aj v snehu, navštívil nás ujo Ľubo a počas športového týždňa sme si zacvičili na fit strojoch a zasúťažili si pri zdolávaní prekážkovej dráhy. Predškoláci sa vybrali na exkurziu do múzea.

Mgr. Romana Bľandová

Návšteva Mikuláša a naša vianočná besiedka

Mgr. Romana Bľandová

Ani sme sa nenazdali a prezili sme krasny november :-)
Mgr. Romana Bľandová

V okóbri sme mali matrikuláciu detí (takže sme už všetci "oficiálne" škôlkrari :-) ) spojenú so šarkaniádou a taktiež jesennú grilovačku a tvorivé dielne. Okrem toho sme tiež zažili farebný týždeň, veľa sme tvorili, učili sa a samozrejme sme sa veľa aj hrali.

foto: Mgr. Romana Bľandová