Naše mesto Prešov

Pri príležitosti oslobodenia mesta Prešova v týchto dňoch, oboznámili sme sa s deťmi s centrom Prešova a pešou zónou. Okrem niekoľkých významných budov – Radnice, Dómu sv. Mikuláša a Múzea, ktoré sme si prezreli, sme navštívili zaujímavú výstavu vynálezov významného vynálezcu a maliara Leonarda da Vinciho, v neďalekej galérii.

Návšteva Základnej školy Májové námestie

V pondelok 14.1.2019 sme navštívili základnú školu, kde si niektorí z nás vyskúšali ako sa sedí v školskej lavici a stojí pri školskej tabuli. Spoločne s našimi kamarátmi prvákmi sme sa hrali hry so slovami a písmenami. Prváci nám ukázali akí sú šikovní a ako už vedia čítať.

Deň „Veselých zúbkov“

Ako vyzeral? Veľmi zaujímavo. Pozvali sme si na neho aj našich rodičov. Okrem vystúpenia detí z našej triedy s pesničkou Veselé zúbky sa rodičia dozvedeli to, ako sa starať o detské zúbky a ako správne používať zubnú kefku. Prostredníctvom rozprávky Veselé zúbky, sme spoznali Zubožrúta a čo dokáže, keď si zúbky nečistíme správne.

Soľ, ktorá lieči

Skvelé vlastnosti soli a jej účinky na zdravie, využívame prostredníctvom návštevy Soľnej jaskyne na Solivare. Užívame si tiež krásne počasie a „slnečný kúpeľ“  na detskom ihrisku, pred odchodom autobusu.
Šarkaniáda

V pondelok 29.10.2018 sme sa zúčastnili Šarkaniády v MŠ Bernoláková. U našich horných susedov sa nám páčilo. Zhotovili sme si cestovinového šarkana, dali mu meno Jojko Dinko a išli sme. Na Šarkaniáde boli okrem nás aj deti zo 4 materských škôl.

Zdravé zúbky nebolia,

to my dobre vieme a preto sa učíme, ako sa máme o svoje zúbky čo najlepšie starať.

Mgr. Sylvis Luxová

Ako sme pripravili našu záhradku na zimu?

Obrali sme úrodu, ktorá sa urodila, vytiahli zvyšné rastliny zo zeme, pokopali a pohrabali zem. A zem môže spinkať a oddychovať a zbierať silu celú zimu, aby bola na jar znova pripravená.

Mgr. Sylvia Luxová

Naši kamaráti prváci s pani učiteľkou nám na prvej návšteve ZŠ Májové námestie, ukázali priestory školy:  triedy, chodby, telocvičňu, jedáleň a poobzerali sme si aj triedu 1.B.

Hry s prírodninami

foto: Mgr. Sylvia Luxová