Spolupráca so Základnou školou Májové námestie

Sme radi, že sme mohli našu spoluprácu  s prvákmi zo základnej školy ukončiť športovou aktivitou.  Pani učiteľka a žiaci nám ukázali, že nezaháľajú a že pohyb a cvičenie im nie sú ľahostajné. Predviedli nám, ako sa starajú o svoje svaly a zdravie svojho tela pomocou cvičenia a pohybu. Všetko, čo nám ukázali, sme si vyskúšali na naozajstnej atletickej dráhe.
Pani učiteľke a žiakom z 1. B. za všetko pekne ďakujeme.
Pani učiteľky a deti z 2. triedy.
Rozlúčkový výlet s rodičmi

„Sláva, nazdar výletu, nezmokli sme už sme tu“.... Veselo sme si pospevovali v piatok 17.5.2019,  pretože nielenže sme nezmokli a po upršanom týždni sa počasie umúdrilo, ale na výlete sme zažili mnoho zážitkov. Boli sme v Kamenici pri Lipanoch, na Majeri, kde sme videli ako sa treba starať o zvieratká a aký z nich potom môžeme mať úžitok. Naším zámerom bolo aj to, aby sme vzťah k vidieku a k našim regionálnym tradíciám vštepovali nielen deťom, ale aj ich rodičom. Okrem toho sme veľmi radi podporili myšlienku podpory cestovného ruchu a rozvoja vidieka. V našej mini fotogalérii sa podelíme s našimi zážitkami:

Mgr. Sylvia Luxová

Aj hasiči majú svoj sviatok. Ich práca si zaslúži našu pozornosť a  preto sme sa k nim vybrali v Deň otvorených dverí  na návštevu. Ukázali nám autá, ktoré hasia požiar, hasičský autobus na prepravu ľudí pri rôznych nehodách, terénne autá, hasičský čln. Videli sme oblečenie, ktoré hasiči používajú, keď musia vojsť do priestorov, kde horí oheň, v ktorom zachraňujú ľudí alebo ich majetok.
 Ujovia hasiči,  ďakujeme Vám, za Vašu pomoc a obetavú prácu !

Týždeň ľudových tradícií v 2. triede

Akí boli naši predkovia – babky a dedkovia, čo robili, ako sa obliekali, ako pracovali, ako sa zabávali,  alebo ako trávili svoj čas, sme sa dozvedeli počas týždňa ľudových tradícií.  Program sme mali pestrý a bohatý. V triede sme si najprv zhotovili výstavku ľudových výšiviek, oblečenia a iných ľudových vecí, ktoré niektoré deti priniesli z domu. Pani učiteľka Zuzka z prvej triedy nám ukázala a pomenovala jednotlivé časti kroja a pozvala nás na návštevu, kde sme si pozreli výstavku ľudových tradícií v 1. triede. Zaujímavé boli pre nás expozície v Múzeu v meste, ale aj na Solivare, kde sme okúsili kúsok našej histórie a zistili, kto boli naši predkovia ale aj to, akí boli veľmi zruční, šikovní a pracovití a vedeli si zhotoviť veľa vecí, nástrojov, ušiť prekrásne zdobené kroje atď. Okrem toho si často spievali prekrásne ľudové piesne, ktoré sme počúvali z počítača. Týždeň ľudových tradícií sme ukončili tak, že sme si pozreli krásne vystúpenie detí z detského folklórneho súboru.

Mgr. Sylvia Luxová
V rámci našej spolupráce so ZŠ Májové námestie sme privítali v našej triede vzácnu návštevu:
  • Pani učiteľku a prvákov zo Základnej školy
Veríme, že sa naším kamarátom u nás páčilo a radi si zaspomínali na škôlkarske časy.

Čo sa skrýva v učebniach Základnej školy Májové námestie,
sme zistili v Deň otvorených dverí. V utorok 26.3.2019, sme navštívili Základnú školu Májové námestie, kde nás sprevádzali a celý čas sa nám venovali dve šikovné žiačky. Jedna z nich, dokonca  niekedy navštevovala našu materskú školu. Pani učiteľky nám v učebniach ukázali zaujímavé veci a okrem toho, sme si mohli toho veľa vyskúšať a poprezerať.
Tangramiáda

Na Tangramiáde, v stredu 13.2.2019,  našu triedu a škôlku reprezentovali v MŠ Jurkovičová Katka a Viki. V príjemnej a tvorivej atmosfére, spolu s ďalšími deťmi z iných MŠ, vytvárali zaujímavé obrazce zo skladačky Tangram a rôznych iných geometrických útvarov. Za vynaložené úsilie a splnené úlohy získali pekné ocenenie.

Naše mesto Prešov

Pri príležitosti oslobodenia mesta Prešova v týchto dňoch, oboznámili sme sa s deťmi s centrom Prešova a pešou zónou. Okrem niekoľkých významných budov – Radnice, Dómu sv. Mikuláša a Múzea, ktoré sme si prezreli, sme navštívili zaujímavú výstavu vynálezov významného vynálezcu a maliara Leonarda da Vinciho, v neďalekej galérii.

Návšteva Základnej školy Májové námestie

V pondelok 14.1.2019 sme navštívili základnú školu, kde si niektorí z nás vyskúšali ako sa sedí v školskej lavici a stojí pri školskej tabuli. Spoločne s našimi kamarátmi prvákmi sme sa hrali hry so slovami a písmenami. Prváci nám ukázali akí sú šikovní a ako už vedia čítať.

Deň „Veselých zúbkov“

Ako vyzeral? Veľmi zaujímavo. Pozvali sme si na neho aj našich rodičov. Okrem vystúpenia detí z našej triedy s pesničkou Veselé zúbky sa rodičia dozvedeli to, ako sa starať o detské zúbky a ako správne používať zubnú kefku. Prostredníctvom rozprávky Veselé zúbky, sme spoznali Zubožrúta a čo dokáže, keď si zúbky nečistíme správne.

Soľ, ktorá lieči

Skvelé vlastnosti soli a jej účinky na zdravie, využívame prostredníctvom návštevy Soľnej jaskyne na Solivare. Užívame si tiež krásne počasie a „slnečný kúpeľ“  na detskom ihrisku, pred odchodom autobusu.
Šarkaniáda

V pondelok 29.10.2018 sme sa zúčastnili Šarkaniády v MŠ Bernoláková. U našich horných susedov sa nám páčilo. Zhotovili sme si cestovinového šarkana, dali mu meno Jojko Dinko a išli sme. Na Šarkaniáde boli okrem nás aj deti zo 4 materských škôl.